U Popovači je svečano obilježena 122. po redu godišnja skupština DVD Popovača.

Protekle godine društvo je imalo 15 intervencija. Sudjelovali su u spašavanju od poplava na ugroženim područjima. Neprestano obavljali poslove dostave hrane i lijekova ugroženom stanovništvu. Vatrogasne intervencije su obavljali na širem području grada Popovača. Tokom godine sedam novih članova je steklo zvanje vatrogasac i sposobnost rukovanja opremom.

Također nastupili su na natjecanjima gdje su ostvarili zavidne rezultate. Bratska društva Črnomelj, Duga Resa i Belec prisustvola su igrama organiziranim kod nas. Bili smo dio velikog spektakla u Moslavini kod organizacije 1 Rally Moslavina. Dodijeljene su brojne nagrade i priznanja.

Dragan Šarčević zamjenik gradonačelnika,Vanja Kos grad Popovača,Marijana Petir zastupnica u EU parlamentu, Anita Sinjeri Ibrišević, zamjenica župana,Zvonimir Kondres predsjednik VZG, zastupnik predsjednika VZŽ, Vladimir Skočić,organizator  1. Rally Moslavina, Đuro Gajdek dopisnik Vatrogasnog vjesnika, Goran Radojčić tvrtka Vatropromet Zagreb, Željko Škacan Klesarstvo Škacan, Ivanka Sedak Foto-video Ivanka. Stigli su i predstavnici bratskih društva PGD Črnomelj, DVD Duga Resa, DVD Belec, mjesnih DVD-a njih 11 iz VZG Popovača te 14 DVD-a gostiju izvan VZG Popovača. Pozdravili su skupštinu i sudjelovali u njenom radu.