Na cijelodnevnom susretu bratskih društava DVD Popovače stigla su tri bratska DVD-a. Na poziv su stigli DVD Belec, DVD Duga Resa i PGD Črnomelj iz Slovenije.

Uz završeni doručak bilo je vrijeme za obilazak grada. U starom trijemu dočekao nas je predsjednik likovne udruge Moslavački krug Josip Đoni Kovač koji nam je rekao malo više o zbirci umjetnina Zorke Sever. Tu se u knjigu dojmova upisao i slovenski predsjednik VZ Črnomlja Antun Banovec. Po povratku u dom malo osvježenje pa sljedeće razgledavanje. Vinarija Miklaužić ugostila je članove i ponudila na degustaciju nekoliko svojih vina i stručni osvrt na povijest vinogradarstva u Moslavini i uzgoju Škrleta na ovom području. Vrativši se natrag uslijedile su vatrogasne igre, bočanje, spajanje voda, precizno bacanje torbice te na kraju streljaštvo u dvorištu iza doma.